Christina Grimmie - All Is Vanity (Recenze)

Je to už přes rok od smrti Christiny Grimmie. Její rodina se v rámci její památky rozhodla vydat její poslední album z hudby, kterou stihla ještě před smrtí dokončit.
So...here we go!

Jak jsem už v minulosti zmiňovala, nikdy jsem nebyla vyloženě fanynka její originální hudby. Byly to její covery, hlas a osobnost, co jsem na ní vždy velice obdivovala.
Album se skládá z deseti písní, z čehož jsou tři písně z EP Side B, které vydali nedlouho před albem, a finální verze písně The Game, kterou jsme jako uniklé demo mohli slyšet už dříve. Upřímně to je pro mě spíše zklamáním, jelikož její rodina dříve prozradila, že měla přes čtyřicet dokončených nevydaných písní. Myslím, že klidně alespoň ze pět písní mohli přidat, nebo nimi alespoň nahradit ty, co už známe.


SUBLIME

Sublime je nabitá, vokálně naprosto perfektně zpracovaná, energická píseň.
Ačkoliv lyricky nijak nevyniká, je to slušné intro do celého alba. Jediným problémem by bylo, že Christina možná až příliš často psala o lásce, ale i přesto je to vynikající song.


STEADY LOVE

Tahle píseň je má vůbec nejoblíbenější z celého alba. Právě proto, že kompletně vynechala silné vysoké tóny a pro jednou zůstala u "jednoduchosti". Samozřejmě, ta píseň není ani trochu jednoduchá. Ačkoliv nejde do neuvěřitelných výšek, píseň je velice komplikovaně zpracována a v minutě, kdy se jí pokusíte zazpívat, pochopíte proč. Navíc, Christina zde využila vocoderu, se kterým není vůbec lehké zpívat. A už v minulosti nám dokázala, že s ním dokáže zpívat i naživo. A právě zde se projevují kvality jejích vokálů.


INVISIBLE

Invisible je velice na EDM straně. NEMÁM ráda EDM. Takže se dá říct, že je tohle jedna z těch písní, co na albu moc ráda nemám.
Přesto musím ocenit zprávu, kterou se snaží Christina skrze píseň dostat do světa. A zas a znovu, musím pochválit její hlas. Je poznat, že její hlas stále rostl a rostl a s každou novou písní byla stále lepší.


CROWDED ROOM

Tato píseň je jedna z těch písní, která vás donutí svou jemnou, přívětivou melodií usmívat se. Nezáleží, zda je to šťastná nebo smutná píseň.
Christina zde zpívá o tom, jaké to je, když někam nezapadáš. Je to něco, čím si prochází tak moc dětí a teenagerů, přesto se jim nevěnuje dostatečně pozornosti, aby se jim pomohlo. Protože není nic horšího, než když se cítíte, že jste sami.


EVERYBODY LIES

Tady se tak trochu projevuje jeden problém, který s Christinou mám, především ke konci druhé sloky. Christina na můj vkus někdy až moc používá vše, co dokáže se svým hlasem. V pořádku, když to ukáže, jen mi přijde, že se to snaží vtěsnat všechno do každé písničky. Možná proto mám ráda tak Steady Love, protože tam vsadila na tu onu "jednoduchost".
Nicméně Everybody Lies je stále velmi krásná píseň, která nese krásnou zprávu. Všichni někdy lžou. Všichni se někdy přetvařují a nikdo není perfektní. Důležité je starat se o sebe jako o člověka a ne o ty ostatní. Velice mě potěšilo, když použili konec z jednoho jejího videa (Dear Me...něco takového). Obzvláště tato část je pro mě velice důležitá a jsem šťastná, že to tam je. 

You are an extremely unique and individual person
And I'm telling you, don't let those invalid opinions of others
Just bring you to the pits, okay?
You're strong, so own it
Love, me


PRESSURE

Pressure vás tak nabije energií, až to skoro není ani možné. Mimo to, že nás učí o tom, že bychom měli zůstat, kým jsme a neměli bychom se měnit, jen abychom se zalíbili, musím podotknout, že ty vsuvky, kdy mluveným slovem pomlouvá, je absolutně geniální.
Mimo to, absolutně miluju instrumenty této písně!


MAYBE I

Upřímně, možná jsem úplně tupá, ale nejsem úplně schopná vydedukovat, co je myšlenkou této písničky, možná to ale pochopím až později. Ono mi to prostě někdy trvá...bohužel.
Co ale vím, že to zní absolutně úžasně!


ECHO

Tohle je možná moje nejméně oblíbená písnička z celého alba. Nevím...z nějakého důvodu mi oproti ostatním připadá zapadlá a nevýrazná. Není to tak, že by to byla špatná písnička. Jen mi nepřijde ničím originální, čím by se zvýraznila, čím by se mi zasekla v hlavě a já si ji pobrukovala ještě další den.


I ONLY MISS YOU WHEN I BREATHE

A další písnička o lásce...Ale tohle je jedna z nejoblíbenějších z alba.
Instrumentální část je ale podle mě to, co celou píseň táhne dopředu. Skoro to zní, jakoby vokály doprovázely instrumenty a ne naopak. Ono celkově jsem nadšená z instrumentální práce v celém albu.


THE GAME

Tuhle píseň jsem už milovala, když jsem našla její demo chvíli po její smrti. Je to velice silná píseň a byla jsem zvědavá, jak se vypořádala s touto písní v její finální verzi.
Některé prvky velmi oceňuji, ale celkově mám mnohem radši předchozí verzi, která je mnohem instrumentálně mnohem jednodušší, čímž docílila mnohem tajemnějšího a smutnějšího zvuku. A to té písni tak sedí!
Pro porovnání sem dávám demo verzi:


______________________________________________________________

Celkově se mi album velice líbí! Je to mnohem vyspělejší než většina hudby, kterou vytvořila v minulosti.
Instrumentálně se album velice povedlo. Jde vidět, jak moc trénovala svůj zpěv, protože vokály jsou prostě fenomenální. Lyricky stále dospívala, přesto se jedná o velice solidně napsané album.
Jediné, co mě mrzí, je, že se jen jedná o ukázku toho, co mohlo být, ale už nikdy nebude.

FINAL RATING:  7.5/10

0 komentářů:

Okomentovat