Rest easy, Chester Bennington


Včera večer byl nalezen Chester, frontman kapely, kterou jistě znáte, Linkin Park, mrtvý....
Spáchal sebevraždu.
Nejsem velkým fanouškem Linkin Park, přesto mám pro ně velký respekt. A vím, že Chester se v minulosti potýkal s alkoholismem a závislostí na drogách, bojoval s psychickými problémy a nakonec ho to asi konečně dohnalo.
Mnoho slavných hudebníků, ke kterým vzhlížím, se v minulosti potýkalo se stejnými, či stejně vážnými a stejně nebezpečnými problémy, s jakými bojoval Chester. A možná proto mě to zasáhlo tak moc, že se s tím nedokázal poprat, protože pak si vzpomenu, že ti, které poslouchám já, si mohli tak jednoduše vzít život (o což se mnozí dokonce i pokusili). A nejhorší je, že se deprese a sebevražedné sklony i dnes tak účelně přehlíží a dostatečně se o ni nemluví, zatímco je deprese jednou z těch nejhorších civilizačních chorob, kterou můžete dostat. Zabijí potichu a bolestivě. Přesvědčí jejich oběti, že se nikomu svěřit nemají a nikdo se nesmí o jejich psychickém stavu dozvědět. A konečná je, když se oběť pak najde s oprátkou kolem krku, věříce, že smrt je jediné východisko.
A přesto ji stále velká část lidstva nepovažuje za vážný problém.
Pokud...pokud někoho znáte, kdo má takový problém...nebo jste to i vy....proboha, prosím, vyhledejte pomoc. A buďte milí a laskaví. Protože možná to je to, co člověk, kdo se zrovna nachází na tom nejtemnějším místě, potřebuje. Protože možná malá jiskra je všechno, co potřebuje k životu.
Nepřehlížejte varovné signály. Protože jednoho dne se může stát, že si váš nejbližší člověk, může vzít život vlastní rukou.

0 komentářů:

Okomentovat