BEST ALBUMS OF 2017

Tento rok jsem se začala zajímat o spoustu nové hudby. Přestala jsem lpět jen nad tím jedním stylem a rázem se můj hudební playlist rozšířil o desítky hudebníků, kterým bych ještě minulý rok nedala ani šanci. A protože jsem tento rok poslouchala opravdu HODNĚ hudby, chci se s vámi podělit o mých top pět nejoblíbenějších alb z tohoto roku.
Asi je nebudu úplně dopodrobna recenzovat, určitě se v budoucnu na některé z nich podíváme trochu blíž, ale teď se přesuňme k samotnému seznamu.

. . . . . . . . .

5
RAINBOW
Kesha


Asi vás nepřekvapím, že hudbu Keshy jsem nikdy úplně nemusela. Popravdě jsem si myslela, že ani neumí zpívat, takže když pak v půlce roku přišla se silnou baladou Praying, kterou všem ukázala, že není jen tou party holkou, na které s autotunem nešetřili, zůstala jsem s otevřenou pusou hledět na obrazovku svého telefonu v nevíře, že tohle je Kesha. Když pak přišla s kompletním albem, hned první den jsem si jej stáhla. Kesha se stále drží skákavých melodíí, nicméně už nikde nenajdete ty šílené autotunizované úpravy jako z Tik Tok nebo Die Young. A víte co? Tahle nová Kesha se mi libí.


4
JOANNE
Lady Gaga


Tohle je docela dost podobný případ jako u Keshy. Ačkoliv asi ne tak drastický. Věděla jsem, že je velice dobrou zpěvačkou. Ale až do letoška jsem její písně považovala za velice povrchní mainstreamové popové hitovky, kterými asi i nejspíš byly. Ale pak jsem slyšela letošní Million Reasons a já se zamilovala. Celé album až na některé slabší články čiší neočekávanou vyspělostí a pyšně můžu říct, že tohle album je jedno z mých nejoblíbenějších, co jsem v poslední době slyšela.


3
SACRED HEARTS CLUB
Foster the People


Když jsem slyšela poprvé Doing It For Money, říkala jsem si, proč jsem tyhle chlápky neznala dřív. Indie pop je moje srdcovka a Foster the People tento žánr vyplňují skvěle. A pak jsem zjistila, že tato skupina má na svědomí všem dobře známou píseň Pumped Up Kicks. Proč jsem je teda neposlouchala dřív? Nemám tušení, ale toto album je úžasné a jsem ráda, že jsem si k nim našla cestu.


2
THE STORIES WE TELL OURSELVES
Nothing More


Ti, co mě znají, se asi nejspíš divili, kde je zatraceně rocková hudba, kterou tak ráda poslouchám. No, tak tady je. Nothing More jsem poznala teprve letos, ale není divu, že si jejich album vysloužilo druhé místo. Divokost a nespoutanost tohoto alba vás dokonale upoutá a nepustí vás až dokonce téměř hodinové stopáže. Každá píseň je svým způsobem jedinečná a jak jde poznat, kapela si na kvalitě své hudby dává opravdu záležet.


1
HARRY STYLES
Harry Styles


Ano...dámy a pánové, sama tomu nemůžu uvěřit, ale ano. Harry Styles je prvním na mém seznamu. Ale buďme upřímní, je tu naprosto zaslouženě. Asi nikdo od něj nečekal album ve stylu rocku osmdesátek, ale ano, je to to, co nám představil a prostě...to žeru. Od silné balady Sign of the Times po energické Kiwi, tato deska mě nepřestává překvapovat a doufám, že pokud se dočkáme dalšího Harryho sólo alba, dočká se takové kvality, protože...tohle album je jednoduše to nejlepší z roku 2017.

0 komentářů:

Okomentovat