Sleeping With Sirens - Gossip (Recenze)

Trvalo mi to, ale je to tu.

Sleeping With Sirens je kapela, kterou jsem objevila teprve minulý rok. Ihned jsem se zamilovala do jejich alba Madness, pak to jelo. V září 2017 přišli s novým albem Gossip, které jsem málem zařadila na svůj TOP 5 nejlepších alb 2017 žebříček, ačkoliv jsem se nakonec rozhodla jinak.
Konečně přicházím se svou recenzí.


Gossip
Gossip je energickým vstupem do celého alba s jasnou myšlenou. Nevěřte drbům. Stejně, jako u nového alba Fall Out Boy, už od začátku je jasné, že SWS se vydalo popovější cestou, nicméně na rozdíl od zmíněných kolegů, SWS to zvládlo bravurně. Gossip se vás lehce chytí a už nepustí.

Empire To Ashes
Tato písnička je lehký návrat ke kořenům, ale opravdu jen lehký. Nicméně píseň pokračuje v energickém duchu prvního songu a není možné, že se po jejím poslechnutí nenajdete, jak si ji neúmyslně pobrukujete ve sprše.

Legends
První singl alba. Legends zní, jakoby vypadlo přímo z American Beauty/American Psycho alba od Fall Out Boy, myslím z té lepší půlky. Dle členů kapely, právě tato píseň určila další směr alba. A asi je to dobře. Protože tahle písnička dělá svou úlohu dobře a když ji slyším, věřím, že opravdu všechno zvládnu. 

Trouble
Trouble je asi moje nejmíň oblíbená písnička z alba. Není to vyloženě špatné, ale tak trochu zní, jakoby patřila do nějaké reklamy. Nicméně to neznamená, že je to není dobrá píseň, rozhodně to není tak, že bych ji přeskakovala, nebo něco.

One Man Army
Tak...právě mluvíme o jedné z mých nejoblíbenějších písniček alba. Právě zde vyniká krásný netypický hlas Kellina Quinna. Když jsem slyšela tohle album poprvé, ještě ten večera jsem skončila tím, že jsem poslouchala OMA dokola a dokola. Je to jedna z těch ála klidnějších písniček alba a je zatraceně nádherná.

Cheers
Tohle je jako takové lepší verze Trouble. Po pomalejší One Man Army se zase navrácíme do energické atmosféry, kterou nám album zatím naservírovalo. Myšlenka je, zdá se, zase jasná. Užívej si života. Hey, let's cheers to us!

Closer
A tady se dostáváme do All Time Low feelingu z alba Future Hearts. Closer je milá písnička, která sice není tak chytlavá, jako její předchůdci, ale když už hraje, tak ji rozhodně nepřeskočíte. Styl písně dokonale doprovází Kellinův hlas, který vám vytvoří úsměv na rtech.

Hold In My Heart
Pochmurná píseň, jakoby vyrovnávala tu milost předchozí písně. HIMH je temnější než zbytek alba, ale je velice silná. Instrumenty obzvláště v této písni jsou vynikající a společně s Kellinovými opět dokonalými vokály vám budou v hlavě hrát ještě několik týdnů.

I Need To Know
Tato smutná píseň je jednou z mých nejoblíbenějších z tohoto alba. Zatímco je velice smutná, úspěšně svým stylem pokračuje v milosti Closer. Je to zase jedna z klidnějších songů alba, která vás ale přinutí se usmát i přeš ne tak šťastný text.

Chase
Chase je návrat k energické rockové části alba. Je to jeden z těch více povedenějších kousků desky. Tato písnička je vůbec první písnička alba, ke které jsem se naučila celý text, ačkoliv už před ní tu několik měsíců bylo několik opravdu povedených singlů.

War
War je dokonalým zakončením alba. Tato píseň i přes svůj text zní velice optimisticky, jakoby s sebou přinášela naději. Nedokážu si představit lepší konec tohoto alba. Oceňuji, že to nezkomplikovali a instrumenty se věnovaly především jen akustickým kytarám, které píseň držely od začátku až do konce.

Než ale přejdu do hodnocení alba, ještě bych chtěla zmínit dva bonusové tracky.
Broken Mirrors a My Life
Dva bonusové tracky, které se rychle staly mými nejoblíbenějšími písněmi celého alba a je škoda, že jsou jen v deluxe verzi. Jsou velkým návratem k tomu, co dělali předtím a jsou úžasné.

Gossip je energické album, které ani nejlepším ale ani nejhorším z toho, co nám Sleeping With Sirens zatím nabídlo. Je to povedené album plné silných momentů, ale i někdy slabších částí. Určitě nesouhlasím s tím, jak plno fanoušků se otočilo ke kapele zády s tím, že tento "shit" poslouchat nebudou, protože se rozhodně jedná o kvalitní desku.
SWS ví, co dělá a tahle jízda jménem Gossip je toho dokonalým znázorněním.

FINAL RATING: 8.5/10

0 komentářů:

Okomentovat