Fall Out Boy - Lake Effect Kid EP (Recenze)


Sedm měsíců od vydání alba M A N I A, které někteří milovali, jiní zcela nenáviděli, přišlo Fall Out Boy s novým EP. Jak Fall Out Boy řeklo, letos se jedná o jejich "biggest homecomig yet" a při této příležitosti si pro nás táto čtyřčlenná kapela přichystala nové tři písně.
Zběžným přečtením textů všech tří písní se dá potvrdit, že jsou zaměřené na Chicago, město, kde před dávnou dobou tato skupina začala.

1. Lake Effect Kid
Dobře, možná jsem neřekla úplnou pravdu. Ne každá píseň na tomto EP je zcela nová. Lake Effect Kid se objevila už před deseti lety jako demo verze na jakémsi EP vydané těsně před uvedením Folie à Deux, jedním z nejpovedenějších alb, které nám Fall Out Boy může nabídnout.
A opravdu, tato píseň si nese toho spoustu z výše uvedeného alba. Song začínám kytarovým riffem, což je něco, co u dnešních Fall Out Boy těžko najdete. Obecně celá píseň přináší zpět staré dobré rockové Fall Out Boy. Dokonce i text má ten "old Fall Out Boy feel", kdy nechápete, co se jim honilo v hlavě, když to psali a netušíte, co tím chtěli říct, ale tak nějak vám to přece jen smysl dává.
A co říct, vokály Patricka Stumpa přímo září.

2. City In A Garden
Tady se trošku odkláníme od toho rockové žánru, ale ne příliš. Klasickou trojku kytara, basa, bubny doplňují syntetizátory a společně s Patrickovým zpěvem vytváří nostalgický pocit, až se vám začne po Chicagu stýskat, ačkoliv jste v Chicagu třeba ani v životě nebyli (jako já). Tento pocit ještě podtrhává konec songu, kdy se setkají vokály se samotnými syntetizátory a krásně zakončují druhou třetinu EPíčka.
Jestli bych měla tuto píseň zařadit, tak by to byla určitě druhá polovina Save Rock and Roll alba. Osobně mi hodně připomíná Miss Missing You.
A ano, tohle je moje nejoblíbenější píseň z této trojice.

3. Super Fade
Přesto, že Young and Menace mám více méně ráda, má spoustu chyb. A jestli něco v čem Super Fade je skvělá, tak je to pak, jak se poučila z těchto chyb. Young and Menace bylo něco nového, co chtělo Fall Out Boy zkusit a nevyšlo to tak, jak by asi chtěli. Ale nevzdali to a přišli se Super Fade, která je Young and Menace podobná, ale lepší. A ono to funguje.

Bála jsem se? Ano. Po albu M A N I A jsem se opravdu bála. Až na pár písní se k tomuto albu vůbec nevracím a práší se na něj na poličce. Ale bála jsem se zbytečně, protože tohle je solidní trojice.

FINAL RATING: 9/10


0 komentářů:

Okomentovat